TÜKETİCİ HAKLARI, GARANTİ SÜRESİ ve İADE KOŞULLARI

Tüketici hakları nelerdir?

KESKİN YAZILIM ve BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ tarafından geliştirilen yazılımların ve uygulamaların tümü garantimiz altındadır. Garanti süresi fatura tarihinden itibaren başlamaktadır.

KESKİN YAZILIM, son kullanıcının yazılımı satın aldığı başlangıç tarihinden itibaren 3 (Üç) YIL süresince yazılımdaki üretim hatalarına karşı garanti eder.

KESKİN YAZILIM, yazılım satışının başlangıç tarihinden itibaren yazılıma ait sorun ve arızaların internet üzerinden uzak masaüstü bağlantı yoluyla ücretsiz çözümünü 3(Üç) yıl süreyle garanti eder. Uzak masaüstü garanti kapsamında çözülemeyen kullanıcı sorunları ücretli servis kapsamında değerlendirilecektir.

Yazılımlarınızda üretici firmadan dolayı kaynaklanan hatalarda teknik servis ücreti talep edilemez.

Garanti süresi içinde, yazılım üretim hatalarıyla ilgili sorun giderilme süresi en fazla 30 işgünüdür. Sorunların çözümü için geçen süre garanti süresine eklenmez.

Yazılıma ait sorun ve arızaların internet üzerinden uzak masaüstü bağlantı yoluyla ücretsiz çözüm süresi en fazla 36 saattir. Sorunların çözümü için geçen süre garanti süresine eklenmez.

Bilgisayarın arızalanması, başka yazılım yüklenmesi, donanım değişikliği, virüs girmesi, işletim sisteminin çökmesi, elektrik kesintisi, hatalı açma kapama, donanım yetersizlik ve uyumsuzlukları, ağ sorunları, yanlış kurulum, hatalı yükseltme(upgrade) ve kullanıcının yazılım sistemini kullanım kurallarına uygun olmayan biçimde kullanması gibi nedenlerden kaynaklanan sorun ve arızalar, garanti kapsamının dışındadır. Ayrıca uzak masaüstü bağlantı ile çözülemeyen sorun ve arızalar satış sonrası ücretsiz servis garantisi kapsamında değerlendirilemez.

Yazılım sisteminin konusuna giren mevzuat, uygulama ve raporlarda değişiklik olması ya da çeşitli nedenlerle programa ek yapılması durumunda, yapılacak tüm değişiklik ve eklemeler garanti kapsamının dışındadır.

Türkiye Cumhuriyeti Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa göre yönetmelik, anında ifa edilen hizmetlere cayma hakkı tanımamıştır. Örneğin, anında indirilip kullanılan yazılım ve programlarda, anında indirilebilen müzik yada videolarda, sipariş üzerine özel olarak hazırlanan ürünlerde, son kullanma tarihi geçebilecek mallarda, paketi açılmış kaset, CD ve benzeri veri depolama aygıtlarında, e-gazete ve e-kitap gönderilmesi durumunda tüketici hiçbir şekilde cayma hakkını kullanıp ürünü iade ederek parasını isteyemeyecektir.

4077 sayılı Tüketici Hakları Kanununun tüm bilgilerine erişebilmek için tıklayınız.

Keskin Yazılım